niedziela, 1 marca 2015

Jak być szczęśliwym?

Nie planuj, że będziesz szczęśliwa. Bądź szczęśliwa. 
Teraz. 


Szczęście to nie brak zmartwień, bogactwo i błogość. 
To radość, spełnienie i umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu. 
Życie bywa niesprawiedliwe, zaskakuje nas, krzyżuje nam plany. Zaakceptujmy rzeczy, na które nie mamy wpływu. 
Jak nauczyć się patrzeć na radosną stronę życia? 
Życie jest piękne! Codziennie znajdziesz choć kilka powodów, aby sobie to uświadomić.

  • Nie narzekaj -  my Polacy mamy to we krwi. Przez 365 dni w roku jest nam za gorąco, za zimno, zbyt mgliście, dżdżyście. Zawsze źle: za mało pieniędzy, za dużo obowiązków.  Spróbuj skoncentrować się na tym, co dobre. Na święta nie spadł śnieg,mimo błagalnych wpisów na fejsbuku. Fatalnie - spóźnił się dwa tygodnie i przeklinasz odśnieżając chodnik. Głupia zima, za chwile stopnieje i zaleje pół podwórka bo rynny dziurawe. Lipiec- temperatura w cieniu 29 stopni. "Pani jak tu wytrzymać w tym upale, nie da się pracować, po pracy człowiek sił nie ma na nic". Usiądź więc po powrocie z pracy człowieku w cieniu i ciesz się chwilą!                                                                   
  • Zatrzymaj się na chwilę - rozejrzyj się wokół i doceń to co masz. Ciesz się tym, bo ta chwila już nie wróci. Nie stresuj się pracą w niedzielę wieczorem. Nie myśl o kolacji przygotowując śniadanie. 
  • Uśmiechaj się - Negatywne nastawienie przyciąga niepowodzenia. Uwierz, że Ci się uda. Optymiści żyją dłużej. Otaczaj się dobrymi ludźmi, szczerymi i wspierającymi.                                                                                          
  • Małe radości - składaj szczęście z małych kawałków. Powodzenie jest najlepszą motywacją: pochwała w pracy, udane przyjęcie, utrata kilogramów powodują, że nam się chce.  
  • Rodzina -spokojna codzienność daje nam poczucie bezpieczeństwa. Stwarza idealne warunki do bycia szczęśliwym. Celebruj te chwile, poświęcaj czas i uwagę temu, co najważniejsze. Ustal priorytety  i żyj w harmonii. 

1 komentarz:

  1. W dzisiejszych czasach niestety zapominamy o tym wszystkim, a szkoda. Uśmiech, zwłaszcza na ustach dziecka pomaga mi najbardziej, bo dzięki temu ja również się uśmiecham.

    OdpowiedzUsuń