czwartek, 3 marca 2016

Pokój trzylatka

Zanim zdecydowaliśmy się przygotować pokój dla Stasia długo myślałam nad jego urządzeniem. Przez ten czas gromadziłam dodatki i tworzyłam w głowie szkic tego pomieszczenia. 
Przede wszystkim chciałam żeby pokój był przytulny i funkcjonalny: koncepcja zawierała wydzielenie stref zapewniających komfort zarówno zabawy jak i wypoczynku.
Najtrudniejszą decyzją był wybór mebli - ostatecznie zdecydowaliśmy się na te w "dorosłych" rozmiarach. Kolorystyka pokoju biało - niebieska, gdzie błękitu dostarczają raczej dodatki, które łatwo będzie wymienić na inne. Biel ścian przełamuje mniejsza w błękitne pasy. 
Odnowiliśmy kilka starszych przedmiotów i półkę na zabawki, która pamięta jeszcze czasy mojego dzieciństwa.Strefa snu: znalazła się w rogu pokoju, najdalej od okna. Wygodne łóżko z porządnym materacem zapewni komfort snu przez wiele lat. Narzutę i poduszki uszyłam sama, dziecko uwielbia wtulać się w nie podczas snu, gdyż przeważnie śpi w kącie łóżka. Funkcję stolika nocnego pełni skrzynia na rzadziej używane zabawki. 


Łóżko: Black Red White, skrzynia, plakat z ramką - Leroy Merlin, latarenka, poduszka chmurka- Ikea, lampki cotton light - Biedronka.
Narzuta, poduszki, obrazek - wykonanie własne
Strefa rysowania: stolik z krzesełkiem na tym etapie zazwyczaj zaspokaja potrzeby pracy twórczej dziecka. Zdarzają się jeszcze epizody pozakartkowej kreatywności w czym pomocna jest zmywalna farba na ścianach odporna na wielokrotne szorowanie :)


Stolik,krzesło i lampa - Ikea, półka na ścianę- Netto 


Strefa zabawy: to miejsce, w którym dziecko spędzać będzie najwięcej czasu i wymaga największej przestrzeni. W tej strefie koniecznie powinien się znaleźć mały dywan na którym powstawać będą budowle z klocków i tory samochodowe.  Oprócz tego przydadzą się pojemniki, kosze na zabawki, pudła i skrzynie, które nauczą dziecko sprzątania po skończonej zabawie, jednocześnie nie pozbawiając go radości posiadania ogromnej ilości zabawek.


 Półki na książki - Ikea, firanka - Leroy Merlin, dywan - Castorama
Zasłonka, regał na skrzynki, skrzynia na pluszaki - praca własna Komoda: Black Red White, ramki, pudełka i segregatory-Ikea, ramka domek - Pepco


Szafa: Black Red White


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz