poniedziałek, 5 września 2016

Polska na weekend - Kotlina Kłodzka

Choć dla wielu z nas rozpoczął się rok szkolny, to jednak lato trwa nadal. Wrześniowa aura sprzyja krótkim wypadom, a gdy turystów mniej na szlakach łatwiej o spokojny wypoczynek. 
I ten spokój odnaleźliśmy w zacisznym skrawku Sudetów. 
Miejsce to dobrze nam znane w zimowej scenerii, ukazało nam inne oblicze, pełne atrakcji.  
Choć czasu było niewiele, wykorzystaliśmy go w 100%. 
 Były górskie szlaki, rowery wodne na zalewie  i miejski spacer. 
Dużo zabawy i radości z bycia razem. Dzieci roześmiane, rodzice wypoczęci. 
Pyszna kawa o poranku i ciepłe promienie zachodzącego słońca. Szczęście.  


Międzygórze to architektoniczna perełka na "końcu świata". Malowniczo położona miejscowość u stóp Masywu Śnieżnika. Czarodziejski klimat nadaje temu miejscu charakterystyczna drewniana zabudowa w stylu tyrolskim i norweskim. Walory przyrodnicze i otoczenie gór sprawiają, że kurort ten jest bardzo atrakcyjny dla turystów i kuracjuszy. To miejsce zapewni chwile relaksu każdemu, kto poszukuje ciszy i spokoju. Międzygórze to także dobra baza wypadowa do przemierzania szlaków na Czarną Górę i Śnieżnik.   
Zalew Stara Morawa
Miłośnicy wypoczynku nad wodą również znajdą tu coś dla siebie. Malowniczo położony między dwoma pasmami górskimi zbiornik wodny zapewnia szereg atrakcji dla całej rodziny. Przede wszystkim jest wspaniałym kąpieliskiem. Akwen zajmuję powierzchnię ponad 5 ha, otoczony jest dużą piaszczystą plaża, placami zabaw i punktami gastronomicznymi. 
Miłe wrażenia wizualne zapewni wieża widokowa wraz z molem i pomostami. Na terenie kąpieliska znajduje się też pole namiotowe i specjalna strefa dla wędkarzy. 
Na amatorów sportów wodnych czeka dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaków, rowerów wodnych i łodzi. 
Czarna Góra w miejscowości Sienna to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. (Nasza relacja z zimowego pobytu tutaj)
 Latem oferuje szereg atrakcji dla każdego: baseny zewnętrzne, zjeżdżalnię grawitacyjną, korty tenisowe, place zabaw i moc atrakcji dla najmłodszych. Dzieciaki miały okazję pierwszy raz wjeżdżać na samą górę wyciągiem, na miejscu którego powstaje teraz najszybsza kolejka w naszym kraju. 
Na szczycie znajduje się wieża widokowa z której rozciera się piękny widok na okolicę. 

Budowa nowej kolei Luxtorpeda


Widok na SiennąZjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmija

Basen na terenie Czarna Góra Resort


Zabytkowy kościół z 2 poł XVIII w. wpisany do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Najmłodsza na szlaku
Głównym miastem Kotliny Kłodzkiej jest Kłodzko.
 Pięknie położone nad Nysą Kłodzką ucierpiało znacznie podczas powodzi stulecia w 1997 roku. Odbudowane dzięki rządowemu oraz unijnemu wsparciu miasto jest niewątpliwie jednym z najładniejszych w tym obszarze. Fascynująca historia, liczne zabytki z różnych okresów sprawiają, że warto choć na chwilę odwiedzić to miasto. Największą atrakcją jest Twierdza Kłodzko wnosząca się nad miastem jest najbardziej charakterystycznym punktem tego miejsca. Warto zwiedzić też Podziemną Trasę Turystyczną, Muzeum Ziemi Kłodzkiej, gotycki most, kościół Wniebowzięcia NMP oraz ratusz. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz