piątek, 19 grudnia 2014

Święty (Świąteczny) spokój

Sztandarowe „Zdrowych, spokojnych świąt”  nabrało dla mnie szczególnego znaczenia dopiero, kiedy zostałam matką. 
I zapewne wiele z Was tego spokoju będzie sobie życzyć.

fot. Pinterest


Zawsze uważałam że my kobiety mamy w życiu lepiej, ale czy łatwiej?

Dziecko, praca , dom – czasami mam wrażenie że przez dużą większość doby żyjemy w biegu – od zadania do zadania. Snu jak na lekarstwo, trzeba wyrobić się w czasie. Sprawozdanie na wczoraj, obiad na jutro, fitness, wizyta u dentysty. Do tego dochodzą kolki, ząbkowanie, bunt dwulatka, bunt trzylatka, czterolatka... końca nie widać.

Oczywiście ZAWSZE staramy się być wspaniałą mamą dla swoich dzieci i cudowną żoną dla męża.
Nie należy też zapominać o sobie, więc znajdujemy czas na swoje pasje, na sport i malowanie paznokci pomiędzy prasowaniem a zakupami.  Każdy dzień przynosi nowe wyzwania. 

Jesteśmy z siebie dumne, bo TYLKO MY KOBIETY potrafimy tak nad wszystkim zapanować.

Często nie pozwalamy sobie pomóc, przecież same zrobimy wszystko najlepiej. A szkoda, bo okazuje się, że nasi mężowie doskonale radzą sobie z obowiązkami domowymi i opieką nad dzieckiem. Tylko trzeba dać im szansę. Czasem oznacza to postawienie ich przed faktem dokonanym, wtedy okaże się, że potrafią.  Potwierdzam raz jeszcze – potrafią! Nawet ci najmłodsi – mój Syn uwielbia wyjmować naczynia ze zmywarki (tylko nie odróżnia, kiedy są umyte a kiedy nie), załadowywać i włączać pralkę ( ma jedynie mały problem z wyborem programu).

Czeka nas sporo wolnego w najbliższych dniach, odpocznijmy więc.  Święta będą idealne, masz już wszystko zaplanowane i przygotowane!

Matko Polko wrzuć na luz. Niech święta będą świętami!

fot. Pinterest
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz