czwartek, 27 kwietnia 2017

Toruń z dziećmi na weekend

Od naszego wypadu do Torunia minęło już ponad pół roku. Rozkwitająca wiosna zachęca do podróżowania, ale postanowiłam nadrobić najpierw blogowe zaległości. 
Być może kogoś zachęcę do wyboru tego miasta jako celu majówkowej podróży.

Toruń jest idealnym miejscem na weekendowy wypad, choć nie ukrywam opuszczając to miejsce czułam lekki niedosyt. Przede wszystkim z czystym sumieniem polecam to miasto rodzinom z dziećmi. Wszystkie atrakcje skupione są praktycznie w jednym miejscu lub bliskiej odległości. 
Znajdziemy tu wiele cennych zabytków, urzekającą starówkę i nowoczesne muzea, które zainteresują wszystkich odwiedzających niezależnie od wieku.  
Panorama Torunia  Spośród licznych atrakcji wybrałam 5, które szczególnie Wam polecam:

1) Planetarium - tego miejsca nie trzeba polecać- to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w tym mieście.  Składa się z Planetarium, Orbitarium i Geodium (obowiązują osobne bilety do każdej z atrakcji). Wystawy interaktywne i mnóstwo seansów dla różnych grup wiekowych. Warto zarezerwować bilety wcześniej, gdyż często brakuje już miejsc. 
Ceny biletów: 
  • seanse w planetarium 10-12 zł
  • sala geodium - 7-9 zł
  • sala orbitarium - 7-9zł


2) Średniowieczny Zespół Miejski - obejmuje Stare Miasto, Nowe Miasto i Zamek Krzyżacki. Przechadzka uliczkami to prawdziwy spacer w czasie. Obszar wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.  
Dla mnie najładniejsza po Krakowie starówka w Polsce.Architektonicznie spójna, zadbana i tajemnicza. Niepowtarzalny klimat sprawia, że chce się tu wracać. Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika

Lenkiewicz- bardzo długa kolejka i ogromne porcje pysznych lodów 
3) Bulwar Filadelfijski - popularny nadwiślany bulwar ciągnie się wzdłuż całej długości murów miejskich.  Miejsce spotkań i spacerów oddalone kilka minut od Starego Miasta. Warto skorzystać z rejsu po Wiśle, który oferuje wspaniały widok nadwiślańskiej panoramy Torunia.4) Niedaleko Mostu Filadelfijskiego znajduje się Cosmopolis Fountain - wieczorem odbywają się tu widowiskowe pokazy fontanny tańczącej w rytm muzyki i świateł.  Plan seansów uzależniony jest od pory roku.  Przy sprzyjającej pogodzie przyda się dodatkowe ubranie dla dzieciaków :) Zaletą podróżowania z dziećmi jest możliwość podziwiania wschodu słońca bez nastawiania budzika.5) Toruń - Kopernik i Piernik.
Choć Dom Mikołaja Kopernika podziwialiśmy tylko z zewnątrz to toruńskim wypiekom poświęciliśmy trochę więcej czasu. Żywe Muzeum Piernika to genialnie przygotowane miejsce, w którym zarówno dzieci i dorośli bawią się fantastycznie. Bilety na pokazy warto zarezerwować wcześniej przez internet,  ich ilość jest ograniczona.
Muzeum czynne codziennie od 10 do 18. Pokazy odbywają się o pełnych godzinach.
Czas trwania seansu 75 minut
Ceny biletów:

  • dzieci do 3 lat bezpłatnie
  • dzieci powyżej 3 lat i stuenci do 26 roku życia 10 zl
  • dorośli 15 zł

Dom Mikołaja Kopernika
 

Krzywa Wieża - jedno z najbardziej charakterystycznych budowli ToruniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz