czwartek, 18 sierpnia 2016

Wyprawka do przedszkola

Jeszcze niedawno kompletowaliśmy wyprawkę przed narodzinami dziecka  a już za dwa tygodnie maluch pójdzie do przedszkola. Trzy lata minęły tak szybko, że aż trudno to sobie wyobrazić. Początek przedszkolnej przygody jest dużym wydarzeniem dla dziecka i całej rodziny. Mamy nie mogą się pogodzić z upływającym czasem, chciałyby swojego maluszka zatrzymać przy sobie na dłużej. 
Jesteśmy pełne obaw: jak dziecko poradzi sobie z dyscypliną, jak odnajdzie się wśród rówieśników, czy będzie chętnie jadło, jak zniesie poranne rozstania z rodzicami. Na szczęście większość przedszkoli prowadzi zajęcia adaptacyjne, podczas których dzieci powoli wdrażają się w życie przedszkola. Na te zajęcia uczęszczają wraz z rodzicami, co pozwala im lepiej oswoić się z nową przestrzenią. 
Czas najwyższy przygotować dziecko do nowej przygody.  Przed zakupem wyprawki warto się zapoznać z zasadami panującymi w placówce- przedszkola mają różne wymagania i przeważnie przygotowują listę potrzebnych artykułów.  

Ubranka do przedszkola powinny być przede wszystkim wygodne i nie sprawiać dziecku kłopotu w samodzielnym ubieraniu. Dobrze jest zaopatrzyć dziecko w odzież przeciwdeszczową i kalosze a w upalne dni pamiętać o nakryciu głowy.
Buty na zmianę najlepiej aby zapinały się na rzep lub zatrzask, maluchy nie potrafią jeszcze wiązać sznurowadeł. Warto też pamiętać o dodatkowym komplecie rzeczy na przebranie, w przypadku zabrudzenia. 

Nie zapomnijmy przygotować przyborów do higieny jamy ustnej: szczoteczki, pasty i kubka oraz ręczniczka. Niektóre przedszkola wymagają też przyniesienia artykułów higienicznych jak papier toaletowy, mydło, ręczniki papierowe (jednorazowo w semestrze). 
Jeżeli dziecko leżakuje w przedszkolu trzeba zaopatrzyć je w kocyk i poduszkę lub śpiworek

Większość przedszkoli na początku roku pobiera składkę w ramach której zapewnia artykuły plastyczne i artystyczne. Bywa jednak, że przedszkole wymaga więcej niż standardowa wyprawka i trzeba zaopatrzyć dziecko w kredki, farby, pędzle, plastelinę, bloki, papiery kolorowe, kleje, bibuły i zeszyty.

W przygotowania warto zaangażować też dziecko, wspólne zakupy pomogą dziecku przygotować się psychicznie do rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu. Wybrane wspólnie przedmioty będą mu przypominały miło spędzony czas na zakupach.  

Propozycje wyprawki dla chłopca:

Bidon LittleLife - mamissima.pl, śpiworek Lela Blanc - lelablanc.com, piżamki Next - next.co.uk

plecak, parasol, lunchbox Penny Scallan - mamissima.pl 

Lunchbox Boon Bento - mamissima.pl, piżamki Next - next.co.uk, walizeczki Done by Deer - mamissima.pl

Plecak, lunchbox i bidon Skip Hop - edukatorek.pl, piżamki Next - next.co.uk, obuwie Befado - sklep.befado.pl

Plecak Janod - edukatorek.pl, obuwie Befado - sklep.befado.pl 

Propozycje wyprawki dla dziewczynki: 


Plecak, parasol, lunchbox Penny Scallan - mamissima.pl

Piżamki Next - next.co.uk, obuwie Befado - sklep.befado.pl ,walizeczki Done by Deer - mamissima.pl

Plecak, lunchbox i bidon Skip Hop - edukatorek.pl


Śpiwory Lela Blanc - lelablanc.com, worki La Millou - lamillou.com


Fartuszek Mymonki - mymonki.pl, kocyk La Millou - lamillou.com, piżamki Next - next.co.ukBrak komentarzy:

Prześlij komentarz